Nejlepší v Taijutsu 3

26. května 2009 v 19:38 | ...

Nejlepší v Taijutsu 3


Čas plynul jako voda a od jejich společné noci,od noci,která jim připomínala krásné,nepopsatelné,ale taky bolestivé vzpomínky uběhl již měsíc.Neji a Lee se navzájem ignorovali.Snažili se nepotkávat a nemyslet na toho druhého.
S tou první věcí neměli žádný problém.Trénovali odděleně,každý sám nebo se svým učitelem.Lee si už zvyknul na Kakashiho pozdní příchody,omluvené hloupou historkou a Gaiovu přehnanou aktivitu a starost Neji též ,jakžtakž skousnul.Bylo naprosto nemožné aby se někde potkali.Brzy ráno s tréninkem začali a pozdě večer s ním skončili.
Bohužel,s myšlenkami to nebylo tak růžové,jak by oba chtěli.
Lee stále cítil zklamání.Měl na Nejiho vztek .Zároveň ho ale měl rád.Nemohl mu nic nevyčítal.Nemohl od něj přeci čekat,že před svou rozvrácenou rodinou,přizná svoji orientaci.Byla to jen jedna noc a Lee s tím vlastně začal.Něco v něm ho ale donutilo Nejiho ignorovat.Byl to přeci on,kdo s ním strávil noc a potom bez jediného slova odešel.Lee už se mnohokrát rozhodoval si o tom s Hyuugou promluvit.Když se však k tomu odhodlal a stál před prahem Nejiho bytu uvědomil si,že by to měl být právě Neji,kdo udělá první krok.A tak se vztekem a myšlenkami na jeho týmového parťáka,usínal neklidným spánkem.
Neji měl taky vztek.Jenže na rozdíl od Leea měl vztek jenom sám na sebe.Vyčítal si,že tak lehce podlehl opilému příteli,který asi určitě vůbec nevěděl,co dělá. Vyčítal si taky,že tehdy odešel.Vztek utápěl v každodenním tréninku,který většinou končil Nejiho bezvědomím.Raději se takhle ničil a dřel,než aby myslel na Leeho,na svou chybu a taky na to,jak by ho určitě Lee odsoudil,kdyby mu řekl o té noci,kdy tak trochu využil.
Kakashi a Gai byly oba dva zkušení jounini a změny svých žáků si okamžitě všimly.Bohužel ani jeden se neměl k tomu,aby se těch dvou zeptal.Možná věděli,že by jim jak Lee tak Neji důvod svého chování neřekli.Kdo by jim to taky řekl?Gai ten žil ve svém vlastním světě a Kakashi,ten jak se zdá ví o citech houby.
A tak čas běžel dál a termín turnaje se neodvratně blížil.Přípravy na tuto událost se pomalu ale jistě chýlily ke konci a ve vesnici začalo přibývat více neznámých tváří.Ninjové a bojovníci ze všech vesnic a zemí přicházely do vesnice skryté v listí aby ukázaly svůj talent,umění a schopnosti svých klanů.Všichni přišli vybojovat pohár a získat tak titul nejlepšího bojovníka.Každý sám za sebe.Se ctí,čestností,poctou,ale taky s intrikami,záští a nenávistí vůči jiné vesnici či klanu.
Den před zahájením turnaje byl v celé Konoze velký zmatek.Přípravy byly téměř u konce a pátá hokage si tak mohla dělat starosti jen s malými nedostatky.Jeden takový zastihl Tsunade hned po ránu.Shizune ji vypověděla problém s ubytováním pro všechny zúčastněné ninji a bojovníky.Letos se jich na turnaj přihlásilo o mnohem víc,než všichni předpokládali,a tak se nebylo čemu divit,když je neměly kam šoupnout.
Mezitím co si Tsunade lámala hlavu se shaolinskou skupinkou holohlavých mnichů,kteří se přišli také zúčastnit ,a přemlouvala chudáka Sakuru ať se jich ujme a ubytuje je u sebe,Lee a Neji se měly po té dlouhé době znovu setkat.Gai a Kakashi si s nimi chtěli promluvit mezi osmi očima.
V doprovodu svých senseiů dorazily na sjednané místo,kde jim měly vysvětlit pravidla a průběh celého turnaje.
Když dorazily na tréninkové cvičiště u akademie,oči dvou chlapců se po měsíci zapomínání zase střetly. I když bylo střetnutí krátké,oba dva se přitom cítili zvláštně.Nevěděli jestli se mají smát nebo brečet.Jestli se tomu druhému vrhnout okolo krku nebo utéct hodně daleko.Byl to opravdu zvláštní pocit.
Aniž by se pozdravili či prohodily alespoň pár slov,stáli a čekali až se Gai uráčí a vyklopí co nejrychleji svůj proslov.
Oba dva senseiové se na sebe nechápavě podívali.Nakonec Kakashi pokrčil ramenem a
rozhodl se ujat slova.
,,Nezapomínejte,že vyhrát může jen jeden.Počítejte s tím,že budete bojovat proti sobě.Dřív či později se to stane,´´
,,Fajn,už se nemůžu dočkat,´´zalhal Neji a aby to znělo lhostejně překřížil na svých prsou ruce a nasadil výraz naprostého nezájmu.
Lee ho zpraží naštvaným pohledem.
Ten Neji je takovej všivák.Takže na to,co se stalo úplně zapomněl?
,,To já taky,´´zatnul pěst a v očích mu vzplály plamínky ohně.Konečně bude moct ukázat všem,že tvrdá dřina dokáže překonat přirozený talent.
,,Fajn.Pravidla jsou v celku jednoduchá.Stačí porazit protivníka,kterého vám vyberou a to je vše.Do každého kola budou vybráni dva bojovníci.Musíte ho porazit.Jak- to záleží na vás.Můžete využít jakoukoliv techniku.Vítězem se stává ten,který se udrží a nohou,bude při vědomí,nevzdá se nebo nezemře,´´poslední slovo řekl obzvláště vážně.
,,To je myslím všechno.Jen jsem vám chtěl říct,že jsem na vás pyšný,´´pronesl Gai ke svým studentům a měl na krajíčku.Zase byl zasněn ve své dokonalé představě západu slunce.
Když oba dva senseiové vyhrkly to,co měly na srdci Lee a Neji vykročili vstříc svým příbytkům.Samozřejmě každý opačným směrem.Museli se připravit na zítřejší velký den.
Temná letní noc se snášela nad Konohou.Všichni se už dávno uchylovali nebo uchýlili ke spánku aby tak nezaspali zítřejší turnaj.Dokonce i ti,kteří se nezúčastnili ,si tento velký turnaj nechtěli nechat ujít.
Všichni jak se zdá,ale nespali klidným spánkem.V jednom otevřeném okně seděl dlouhovlasý mladík.Vítr si pohrával s jeho dlouhými kaštanovými vlasy a jeho bílé vševědoucí oči byly zahleděny do krásné,jasné, noční oblohy.To Neji Hyuuga byl ten chlapec,který nemohl usnout.Myslel na zítřek.Na to jak asi těžký boj bude muset svádět sám se sebou,až mu za protivníka vyberou právě Rocka Lee.Nechtěl proti němu bojovat.Jeho Srdce jasně křičelo Ne.A tak mu nezbývalo než doufat,že se s ním nebude muset utkat.To radši ať co nejdříve vypadne.
………………………………………..
,,Vítám vás všechny na letošním ročníku velkého turnaje v Taijutsu.Všem zúčastněným přeji hodně štěstí.´´hlásila Tsunade z velké arény,kde se také turnaj konal.Byla to aréna ve které se taky pořádala třetí část chuninské zkoušky.Snad všichni z vesnice přišli podpořit naše dva bojovníky.V hledišti samozřejmě seděl Gai,Tenten,Ino,Kakashi,Shikamaru a spol.Také tam bylo plno lidí,z jiných vesnic a zemí.Všichni se přišli podívat,kdo se letos stane největším bojovníkem v Taijutsu.Neji,Lee a všichni ostatní zúčastnění stáli uprostřed arény.Na sobě měly kimona,každý se znakem svého klanu popřípadě znakem vesnice.Stáli v dlouhé řadě a vzdávali holt všem lidem,kteří se na ně přišli podívat.

Tsunade ještě něco pronesla,i když to nikoho očividně nezajímalo,a potom náš velice očekávaný turnaj mohl začít.
První kola byla taková vyřazovací,spíše pro zahřátí.Ukázalo se zde,kdo má tu čest tu být a kdo ne.Ti nejhorší vypadli tak rychle,že ani nevěděli jak.Lee a Neji si vedly velice dobře a ihned byly považování za leadry celého turnaje.Přece jen byly na domácí půdě.Gai ten řval na celou arénu ,když jeden z nich bojoval .Přilákal tak tím nespočet vyčítavých ale taky pobavených pohledů.Kakashi,který seděl vedle něho si raději odsedl o místo dál.Gai prostě jako vždy dělal ostudu.
Nejiho a Leeho zápasy byly celkem rychlé.Jejich soupeři slabí a stačila jim jedna rána aby svého soupeře odrovnaly.Takhle to šlo až do semifinálních kol,ve kterých se rozhodovalo už jen dvou bojovnících,kteří postoupí do velkého finále.
Celkem šest finalistů postoupilo do semifinále.Lee,Neji,Rykao Kusimuso ze skryté dešťové vesnice,Hakumi Ryota-jediná kunoichi v turnaji-z vesnice ukryté v mlze,Itsuba Kua ze země Země a nakonec Kaoru Okura-bojovník z travnaté,kde je taijutsu považováno za jedno z nejlepších.Všichni byli značně unaveni.Někteří míň,někteří víc.Každopádně napětí a nedočkavost se v aréně mohla doslova krájet.Mezi diváky ale taky mezi zbývajícími bojovníky.Tsunade si pochvalovala jak dobře se turnaj letos vyvíjí.Jak si vedou jejich dva zástupci,kteří jako jediný byli v semifinále ze stejné vesnice.A hlavně jak se turnaj výborně daří.Bez žádného nebezpečí či oběti na životě..Kdyby jen věděla ,že za půl hodiny se všechno změní.Že tyhle slova osud úplně změní.Že za chvíli se srdce mnoha lidí zaplní žalem,smutkem a velkou bolestí……

Jak Neji tak i Lee na sebe byli hrdí.Dostat se až takhle daleko-to si zasloužilo velký obdiv.Ani jeden nepřestával věřit v toho druhého.Vždycky když bojovali,v srdci cítili jistotu a velkou úlevu,když se z boje vraceli jako vítězové.Neji se docela divil,když se Lee dostal hladce do semifinále.Byl však rád.Byl na něj hrdý…..

Mezitím co Tsunade nařídila dvouhodinovou pauzu,pro odpočinek a nabrání sil na semifinále boje,komise sestavena z různých mnichů a senseiů bojových umění náhodně vybírala soupeře,kteří se měli navzájem utkat.Neji během odpočinku doufal,že ho nevyberou na boj s Leem.
Jeho přání byla vyslyšena.Když se všichni znovu přesunuli na svá místa,Tsunade předstoupila před všechny přítomné aby oznámila první dva bojovníky,kteří se měli utkat o finálovou pozici.
,,V prvním semifinálovém kole se utká Hakumi Ryota z Mlžné a Rock Lee z Listové.´´pronesla a davem lidí se ozvalo povzbudivé burácení a tleskání.Teď už všichni fandili všem.Bylo jedno z jaké vesnice jsou.Tohle je semifinále.Tady si zaslouží potlesk každý z bojovníků.
,,Jóoooo Lee!!!Nandej jí to!!!Ukaž jí sílu mládí!!!´´ozývalo se z jedné z tribun.Lee se musel pousmát.Okamžitě poznal,že je to jeho Sensei.
,,Lee,´´zastavil ho Neji zrovna když chtěl vejít do bojového prostoru uprostřed arény.
Lee se překvapivě otočil.Poprvé za ten dlouhý měsíc uslyšel Nejiho hlas namířený právě na něj.
,,Hodně štěstí,´´řekl s lehkým úsměvem.Lee znovu překvapeně zamrkal,ale Nejiho úsměv mu připomněl city,které k němu choval.Znovu si připomněl lásku k němu.
Zmohl se na lehké kývnutí a hrdě vkročil do arény.Doprovázel ho hromový potlesk,hlas a povzbuzování svého senseie,který div nevyskočil z kůže a taky Nejiho pohled,který ho mrazil na zátylku.
Už kvůli tomu,se rozhodl vyhrát.Za každou cenu.Chce se utkat hlavně s ním.S Nejim.Chce mu ukázat,že má na to.Že mu stojí za omluvu.
Když do arény vešla i Leeova soupeřka s dlouhými blond vlasy a zelenýma očima,zápas mohl začít.Všichni napjatě sledovaly kdo udělá první krok.
,,Tak jak vidím,tohle bude snadné.Můžeš to klidně předem vzdát,´´pronesla s úšklebkem Hakumi.Lee jí na to nic neřekl.Neměl úctu k takovýmto ninjů,kteří si neváží svého soupeře.
,,Samé řeči,ale skutek utek,´´řekl jen načeš se proti ní rozběhl.Měl vymyšlenou taktiku jak jí porazit.Při jejích zápasech sledoval její styl taijutsu.Její hlavní cíl bylo sražení soupeře veškerou chakrou na zem.Žádné útoky a ani obrana.Jen co nejrychleji dostat protivníka na zem.(P.S. v našem světě je to něco jako Judo)
Jak správně Lee předpokládal Hakumi se Leeho útokům nevyhýbala.Právě naopak.Přijímala je a co nejvíc z nich se snažila zachytit a poslat je tak proti Rockovi.Nepočítala však s jeho hbitostí a rychlostí,kterou doposud tajil a nechával si jí jako trumf v rukávu.
Sice Lee musel použít zakázanou techniku a otevřít tak první tři ze svých osmi bran,ale svůj účinek to mělo.Hakumi se po dlouhém náporu Leeho nekonečných útoků,které nedokázala vykrýt natož je poslat proti němu svalila bezvládně na zem.
,,Vítězem je Rock Lee z vesnice skryté v listí,´´pronesla Tsunade a ani se nesnažila zakrýt radost a hrdost vyřazující z tváře a jejího hlasu.Arénou to šťastně zaburácelo a Lee si tak vysloužil potlesk a obdiv diváků.A ne jenom těch.Neji se také usmíval.I když už dávno mu jeho srdce řeklo,že Lee má zápas dávno vyhraný.
Lee se šťastně usmál a posadil se s úlevou a rychlým oddechováním na zem.Musel si odpočinout.Pár ran a odřenin také utržil.Musel ale uznat,že Hakumi bojovala opravdu výborně.
,,Jó!!!Síla mládí vítězí!!Výborně Lee!´´ozývalo se z úst černovlasého muže s hustým obočím.Kakashi mu tentokrát musel dát za pravdu.Lee si vedl výborně.
Ošetřovatelé naložili Hakumi na nosítka a odešli s ní rychle na ošetřovnu.Lee se také zvedl jelikož se Tsunade chystala oznámit další dva bojovníky na další zápas.
,,Další na řadě je Neji Hyuuga z listové vesnice a obhájce titulu Kaoru Okura z Travnaté vesnice.´´Neji na nic nečekal a se svým nicneříkajícím pohledem vešel do arény.Samozřejmě na něj čekal ohlušující potlesk všech jeho fanoušků-Dokonce tam byl i vůdce Hyuuga klanu a zároveň taky Hinatin otec-Hiashi Hyuuga.Vedle něj seděla Hanabi a opodál i Hinata.
,,Hodně štěstí bratříčku,´´pronesla tiše.Věděla,že ho Neji bude potřebovat.Kaoru Okura totiž vyhrál předešlé dva turnaje dvakrát za sebou.Jednou dokonce s obětí na životě.Roztrhl svého minulého protivníka vejpůl.Ani mu nevzdal čest,když ho odnášeli přikrytého dekou na nosítkách.Díky tomu si také vybudoval mnoho odpůrců a antifandů.Jeho výjimečné taijutsu vzbuzovalo obdiv.I když byl poměrně malý,měl obrovskou sílu.A to dokonce bez jediné kapičky chakry.Každopádně to vypadalo,že na Nejiho zbyl ten nejhorší možný protivník.Neji si toho byl vědom.Byl ale rád,že to není Lee.S kým by musel bojovat.Každopádně neměl strach.Do boje šel pokaždé s jistotou a hrdostí,která v něm zůstávala po smrti jeho otce.
To už ale do arény vešel jeho soupeř.Polovina arény tleskala a polovina by ho nejraději vypískala.Většina stále nemohla zapomenout na Kaorův poslední boj s tím chudákem co zemřel jeho rukou.Jak ho přetrhl jako kus hadru.Jak se zachoval chladně,div že se mu při umírání nevysmál do obličeje.
,,No né.Není to člen obávaného Hyuuga klanu?´´pronesl jedovatým tónem ke klidnému a vyrovnanému Nejimu.Stáli naproti sobě a čekali až Tsunade začne zápas.
,,Máš s tím nějakej problém?´´odpověděl mu Neji chladně až se z toho Kaoru zašklebil.
,,Ne,já jen nevím jestli tě mám rovnou zabít nebo ještě předtím vojet,´´řekl a úchylně se usmál,ale Nejiho tím nevyvedl z míry jak si přál.Právě naopak.Neji se mu vysmál do obličeje.Zadíval se do hlouby jeho temných a vražedných očí.
,,No…… při tvém vzhledu bych si raději přál zabít,´´
Tohle vyvedlo Kaora z míry úplně.Vztek na Nejiho byl pořád větší a to ještě ani nezačali bojovat.
,,Hmm…tenhle kluk…Neji, buď opatrný..,´´vzkazoval mu Gai v duchu.Vůbec se mu nelíbili Kaorovi oči.Oči,které prahly po krvi.
,,Takže druhý semifinálový zápas může začít,´´pronesla Tsunade a v tom okamžiku Neji
vzbudil svůj Byakugan.Malé žilky se mu objevili okolo vševědoucích bílých očí.Neji na nic nečekal a rozhodl se udělat první tah.Stejně jako předtím Lee.
Když byl u Kaorua v dostatečné vzdálenosti,postavil se do bojové pozice.Zaútočil a Kaoru se nestihl ani bránit.Neji mu v minutě zablokoval veškeré chakrovody.Kaoru jen stačil zavýskat bolestí a svalil se na zem.Všichni zajásali a z tribuny se ozval ohlušující potlesk.Všichni i Lee,který to vše pozoroval byli znovu fascinováni silou Hyuuga klanu.Všichni si mysleli,že má Neji vyhráno…..jenže to ani zdaleka neměl.O tom se i sám přesvědčil,když se Kaoru znovu vyhoupl na nohy.Jakoby nic.Jako by ho Neji před chvílí vůbec nenapadl.
,,Ale..ale jak to?´´zaptal se nevěřícně Gai sám sebe a nemohl uvěřit jak se Kaoru rychle zvedl.Bylo to neuvěřitelné.Jakoby ho Neji svým pěstním taijutsu ani nezasáhl.
,,Tak za tohle zaplatíš…..´´zasyčel,když mu z pusy sjel malý pramínek rudé barvy.
Neji přimhouřil oči.Nechápal jak se to mohlo stát,ale zůstával v klidu.Chtěl si promyslet další tah,když v tom na něj začal Kaoru bezmyšlenkovitě útočit.Neji se nejdřív útokům stačil vyhýbat jen svou rychlostí,ale jak čas běžel Nejimu docházel dech a Kaorovi útoky se čím dál víc zrychlovali.Neji tedy použil vlastnosti Hyuuga klanu.Při dalším Kaorově prudkém útoku vytvořil spirálu a tou se nakonec ubránil a Kaora odhodil o tři metry,kde se nešťastně praštil do hlavy.
Lee si s úlevu vydechl.V jednu chvíli měl pocit,že snad Neji prohraje,ale on jako vždy nezklamal.
I Neji si musel otřít pot z čela.Tahle technika mu vždycky brala hodně chakry.A stejně tomu bylo i dnes.
,,Haahahaha,myslíš,že máš vyhráno?´´ozvalo se za ním.Všichni vytřeštili oči překvapením.Dokonce i Tsunade,když viděla jak se Kaoru znovu zvedá ze země a u toho se ještě jedovatě směje.
,,Oh?ale jak to?´´otočí se za hlasem Neji.Je jako Všichni šokován Kaorovou vitalitou a výdrží.Nechápe jak se může po těch útocích zvednout.Lee samozřejmě taky.Ještě víc ho zaskočí Kaorovi chladné černé oči.Chtíč po Nejiho smrti tam byl doslova vepsán.To jediné mu sršelo z vražedných očí.Leeho zničehonic pýchlo u srdce.Nevěděl proč ani z jakého důvodu,ale od tohohle okamžiku v něm něco zanechalo obavy o Nejiho.Divný pocit,že se stane něco špatného…..něco hodně špatného..
Jeho srdce se nemýlilo.Po několika Nejiho obraných manévrech už mu nezbyla ani kapička chakry.Div,že se vůbec udržel na nohou.Gai mu chtěl říct,ať ten boj vzdá,ale věděl,že to by Neji nikdy neudělal.Nikdy by se nevzdal.A tak se všichni jen nešťastně dívali na to,jak Kaoru Nejiho pomalu ale jistě ničí.Nejiho útoky byli čím dál víc slabší a jeho obrana už také nestála za nic.Byakugan ještě měl ale ne moc na dlouho.
Zrovna když se k němu Kaoru znovu chystal,Neji sebral veškeré síly a použil na Kaora znovu spirálu.
Zabralo to!Kaoru odletěl o deset metrů dál a narazil přitom na protilehlou betonovou a taky pěkně tvrdou stěnu.Bylo nemožné aby Kaoru po tak těžkém zásahu do hlavy vstal.Ozval se bujarý jásot.
Gai radostně objal Kakashiho,div,že ho radostí neumačkal a všem ninjům z Konohy spadl obrovský kámen ze srdce.Neji se s úlevou svezl na zem.Musel se vydýchat na všech čtyřech.Ani nevnímal radost všech diváků.Musel nabrat druhý dech.Tak vyčerpávající zápas hodně dlouho nezažil.Všichni se radovaly z Nejiho vítězství.Jen Lee Nejiho radostně s úsměvem na rtech sledoval.Měl takovou radost.
Bohužel On byl taky jediný kdo zahlédl jak se Kaoru zvedá
znovu ze země.Nemožné!Takový náraz přeci nemohl nikdo přežít.Nikdo si ho nevšiml,kromě jeho.Nikdo si nevšiml jak Kaoru svoji obrovskou silou vyzdvihává ze země obrovský ,mohutný strom a rozbíhá se s ním naproti zády sedícímu,nic netušícímu
Nejimu.
,,Nejii!´´zakřičel Rock na vyčerpaného hnědovláska.Ten se na něj zadívál a když uviděl Leeho zoufalý a vytřeštěný pohled podíval se za sebe.Vytřeštil oči,když před očima zahlédl Kaoru v rukou mohutný obrovský strom a vybíhající přímo proti němu.To už si ho všimnou i ostatní.Jásot se mění v zalapání po dechu.
V aréně se rozlehne hrobové ticho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama